Passion first. Beauty. Change and flow. Meeting life is easy.


Zachytit krásu ducha a duše člověka, místa či věci v jedinečném okamžiku. To je pro mě fotografování.

In photography I get in touch with the divine in all things and all beings. For me it is a way to make a connection and build an invisible bridge through visual art.

 


Fotografické služby, ceny a kontakt

Služby&Kontakt:

Portrétní a interiérová fotografie jsou tím, v čem vynikám a čemu se nejraději věnuji. Módní focení, focení aut a další fotografické disciplíny mě zajímají zejména pokud představují tvořivou výzvu a spolupráci s příjemnými lidmi.

Napište mi na email: martin@martinwilczek.com


Cena:

Obvyklá cena za jednu portrétní či interiérovou fotografii pro komerční účely, je 2 500,- Kč.

 

Cena se může měnit v závislosti na náročnosti produkce (technické vybavení, doprava, scouting lokace, služby dalších odborníků např. vizážistů, způjčení předmětů atp.), poptávaném počtu výstupů (počet fotografií), časové náročnosti samotného focení (např. při několikadenním focení), licenčních právech a náročnosti post-produkce, tj zpracování fotografií.

 


Poukázky, vouchery:

Vystřižený inzerát ze zářijového Zpravodaje města Čelákovic můžete v průběhu září uplatnit jako poukaz na portrétní focení v hodnotě 500,- Kč.

 

Portréty & Interiéry:

Ukáži vám, jak krásní lidé jste, jak jedinečná je vaše tvář a osobnost.

Dnes a denně vidím jak mnoho lidí se stále prezentuje nekvalitními fotkami z mobilu nebo strnulými studiovými portréty bez jiskry a osobitosti. A to je škoda, existuje lepší cesta.

Věřím, že krásný portrét je věcí fotografa. Pokud vypadáte na fotce špatně, pak jen proto, že vás fotograf nedokázal správně zachytit. Nezáleží na tom, jak vypadáte a už vůbec ne na tom, co si o svém vzhledu myslíte. To hraje roli jen v přípravě na focení, kdy je třeba se trochu uvolnit a otevřít se skutečnosti, že vám někdo s láskou pořídí portrét. Jsem přesvědčen, že to společně můžeme snadno dokázat. Dívám se na lidi jako na úžasné, krásné bytosti - bez ohledu na to, zda fotím modelky na módní přehlídce nebo dělnice u strojů v KOOH-I-NOORu pro kalendář společnosti.

Pokud se rozhdnete pro portrét od mě, najde mě na adrese Dělnická 1012/44, Čelákovice (Praha-Východ). Mohu s vybavením přijet za vámi nebo lze focení po domluvě realizovat také v jiné vhodné lokalitě, např. v přírodě.

* * *

Co se týče prezentace vašeho podniku, hotelu, restaurace, kavárny nebo obchodu, pak špičková fotografie může znamenat zcela zásadní rozdíl ve vnímání vaší značky a také v dobrém pocitu a příjmech z podnikání.

Vzpomínám si na klienta, který mi krátce po dokončení zakázky sdělil, že den po zveřejnění mých fotografií byl jeho hotel plně vybookován a náklady na focení se mu vrátil během jednoho měsíce.

Na všechny vaše další případné dotazy rád odpovím emailem

Jak tvořím portrét...

Vnímám focení jako rituál. Je to společné čarování pomocí světla.

Přijdete za mnou (nebo já přijedu za vámi) a sedneme si spolu. Poslechnu si vaši představu o tom, jak by vaše fotografie měla vypadat a působit i čeho se chcete vyvarovat. Zjistíme, která strana vaší tváře je víc fotogenická a také zda je něco, co vám dělá starosti. Je obvyklé, že lidé, a to i lidé velmi krásní a fotogeničtí, na svém vzhledu shledávají minimálně jednu vadu, která je trápí. Velmi často je to pouze domněnka. Někdo nemá rád svůj úsměv, někdo se domnívá, že nemá hezké zuby, uši, nos či pleť apod. To vše je důležité vědět před focením, abychom tato citlivá místa mohli vzít v potaz při práci se světlem a při komponování záběru.

Najdeme správné místo se správným světlem. Pro ženy preferuji jemné difuzní světlo, ideálně přirozené, pro muže to bývá obvykle tvrdší, ostřejší světlo (užívám zábleskových světel pro potřebný dramatický efekt).

Ukáži vám a navedu vás tak, aby na fotografii vynikla vaše přirozená krása a síla osobnosti. Vyzkoušíme různé pozice a úhly a z každé pořdím několik fotografií. 

V náhledu na digitální zrcadlovce se po sérii fotek společně podíváme na předběžný výsledek. Následně můžeme upravit některý detail nebo rovnou vybereme finální portrét.

Poslední fází, je zpracování fotky. Retuš je jakousi tajnou přísadnou portrétu, magickou formulí každého fotografa, jež jeho fotky činí neopakovatelnými. Mám rád jemnou retuš, která se skládá z vyvážení kontrastů, vyvážení světla a stínu, vyladění pleťových barev a dalších jemných nuancí. Mohu např. zjemnit vrásky, ale neodstraňuji je. Stejně tak ponechávám přirozenou strukturu pleti, odstraňuji pouze dočasná poškození (odřeniny, akné apod.)

Po zpracování nechávám fotografii určitý čas "odstát", abych se k ní mohl vrátit a ujistit se, že výsledek je nejlepší možný a že na fotografii je vidět jak vaše krása vnější, tak i vaše krása vnitřní. 

 


Photography services, price and contact

Services:

I love to create a beautiful portraits. I enjoy to show you or your business in the best light. It can be a driving experience, limousine service, private jet, hotel or a fashion show.

 

 

Price:

The price is always resloved individually upon agreement. Commercial shoot consists of production fee and creative fee.

The prices might also be affected by the license policy. I prefer to offer time unlimted - full - non-exclusive rights to my clients (especially in case of hotels and events).

Booking & Enquiries:

Please contact me at: martin@martinwilczek.com.